Vahşi kurtların karşısında masum insanların neler yapabileceğine şahit olmak ister misiniz? Sizi bekliyoruz.
Vahşi kurtların karşısında masum insanların neler yapabileceğine şahit olmak ister misiniz? Sizi bekliyoruz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Miss. Sullivan

YazarMesaj
Misafir
Misafir

Miss. Sullivan Empty
MesajKonu: Miss. Sullivan   Miss. Sullivan Icon_minitimeCuma Haz. 12, 2009 10:56 pm

Miss. Sullivan AL-avril-lavigne-5809674-100-100xMiss. Sullivan AL-avril-lavigne-5809675-100-100xMiss. Sullivan AL-avril-lavigne-5809676-100-100

' Kısaca Ben.

Ah, ben ve kısa yanyana nasıl kullanılabilir bilmiyorum. Hayatımın her evresinde anlaşılması güç olduğum hakkında dedikodular yapılmıştır. Tamam, deneyeceğim. Ben Grace Lucy Sullivan, yirmili yaşlarına yeni adım atmış genç ve güçlü bir cadıyım. Ukalalık ile suçlanamam eğer güçlü olmasaydım bu konuma gelemezdim. Hogwarts'tan üç yıl kadar ayrı kaldıktan sonra geri döndüm. Normal bir profesör olarak değil, müdüre olarak. Şaşırtıcı bir gerçek. Sanırım, genlerimize güç aşılanmış. Sevgili kardeşim ve ben bu yüce okulun genç idarecileriyiz. Tarafsızlığımız, okulda huzurun oluşmasına yardım edecek gibi görünüyor. Unutmayın, herşey iki yüzü vardır. Görünen ve gerçek aynı olmayabilir.

' Dünya, merhaba de bana. Sihrimin doğuşu.

4 Eylül 1951. Saatler sabahın yaklaştığını belirtmekte. ''Ah, Tanrım. Lucy'mize kavuşuyoruz'' Bazılarının hafızası o kadar güçlü, zihinleri o kadar berraktır ki doğdukları anı bile hatırlarlar. Sanırım, ben onlardanım. Ne kadar güçlü bir tutkuyla arzulandığımı bilmek hoşuma gitmişti. Ailem, annem ve babam, ilk çocuklarının sevincini tüm gün ve ertesi günlerde yaşamıştı. Annemden aldığım özelliğimin ilk farkedilmesi dünyaya merhaba dedikten bir gün sonra, saçlarımın uçuk pembeye dönmesiyle oldu. Ve bu özellik sadece saçlarımda kaldı. Ne yazık! Bir yaşıma henüz doldurmuş, çıplak ayaklarımla ilk adımlarımı atarken hayatıma yeni bir bücür katıldı. Canım kardeşim, Lathie. Hayatımın en önemli parçasını, çocukluğun verdiği duygularla kıskandığım belleğimde kayıtlıdır. Annemin ilgisi üzerimize eşit dağılırken, babamın sevgisinin bende fazla olduğunu sanardım. Belki de bir yanılgıydı. Bunu sevgili küçüğümle hiç paylaşmadım. Safkan bir aileden geldiğim halde, sihrim kendini çok farklı şekillerde dışa vurmuştur. Bahçemizi oluşturan ulu ağaçların tepesine çıkıp, aşağıda bekleyen Lathie'ye seslenerek kendimi bırakmak gibi. Babam benim yaptıklarımdan dolayı endişe duyardı ama ben yaralanmadan her işi başarıyla atlatırdım. Her sabah saçlarımın rengi farklı olurdu. Mesela, pazar sabahları mavimsi olurdu. Mavi ile mor karışımı farklı bir renge döndürürdüm. Kardeşimle bu konuda yarıştığımızı hatırlıyorum. Gerçi, o benden daha başarılı olurdu. Ben bu özelliğin yarısını almışken o tıpkı annem ve onun annesi gibiydi. Kavga ettiğimiz zamanlarda bununla hava atardı ve ben sinirimden ona kötü şeyler olmasını umardım. Hiçbir zaman gerçekleşmedi. Bu tuhaf atışmalarımız on birime gelince, büyülü kapılardan girmemle son buldu.

Miss. Sullivan AL-avril-lavigne-5809684-100-100xMiss. Sullivan AL-avril-lavigne-5809687-100-100xMiss. Sullivan AL-avril-lavigne-5809688-100-100
Miss. Sullivan AL-avril-lavigne-5809695-100-100xMiss. Sullivan AL-avril-lavigne-5809699-100-100xMiss. Sullivan AL-avril-lavigne-5809700-100-100

' İlk Gençlik ve Kısa Ayrılık
Mavinin asilliği altında Ravenclaw'a seçilmiştir. Bu benim için bir gurur kaynağı olmuştu. Keskin zekamı geliştirmek için en iyi yerdi. Belki o zamanlar fazla havalıydım. Bu hiçbir zaman küçük görmeye dönüşmedi. Derslerimin olağanüstü olması zekamı kanıtlarken, bunu çok az bir çalışmayla gerçekleştirmek beni tatmin ederdi. Baş seherbaz olan babam bu özelliğimle gurur duyardı ama çalışmaya her zaman önem verirdi. İlk gençlik yıllarıma dahil en güzel hatıra, ilk aşkım Jacob'la ilk öpüşmemizdir. Şiddetli ve ciddi bir kavganın içindeyken, ne olduğunu anlamadan dudaklarıma yapışmıştı. Farklı ve zevk veren bir duyguydu. Benim en çok üzen hatıra da onunla ilgilidir. Hogwarts'a elveda demeden bir yıl kadar önce Yasak Orman'da esrarengiz bir biçimde ölü bulundu. Neden öldüğü ise hâlâ bilinmezliğini koruyor. Benim için kabus gibi bir son yıl geçirdikten sonra, FYBS'lerimin hepsi olağanüstü olarak okula veda ettim. O zamanlar kimse bu vedanın bu kadar çabuk sonlanacağını düşünmüyordu. Jacob'ın ölümünden sonra kendimi toplamamda sevgili kardeşimin yardımını azımsayamam. Belki de o olmasaydı şu an ben de olmazdım. Dört yıl boyunca, Amerika'daki aile ilişkilerini tanımaya başlamıştım. Farklı bir ailem vardı. Baş seherbaz olan babamın aslında bir Ölüm Yiyen olduğunu öğrenmek beni derinden sarsmadı dersem yalan söylemiş olurum. Tabii, bunu büyütme gereği duymadım. Herkesin kendi tercihi vardır; benim tercihim ise savaşa katılmayarak sessiz kalmak. Doğru bir tercih mi bilemiyorum ancak şu ana kadar bir sorun yaratmadı. Ailemle ilişkilerimi geliştirdikten sonra, çeşitli ülkelerde bulundum. Görücülük yeteneğimi keşfetmem de böylelikle gerçekleşmiş oldu. Hindistan'da neredeyse ölmek üzere olan bir cadı ile karşılaşmıştım. Bu cadı, bir görücüydü. O zaman kadar fazla ilgimi çekmeyen bu yeteneği kadında gördüğümde şoka uğradım. Ona yardım edebilecek birkaç iksiri vermeye gittiğimde, kapıdan girdiğim an beni yanına çağırmış, zorlukla kaldırdığı sağ elini omzuna koyarak gözlerini yummuştu. Bu yaptığını çok saçma bulsam da ses çıkarmamıştım. Jacob'ı bilmesi, karakteristik özelliklerimi sıralaması ile ona inanmaya başlamıştım. İksirlerim işe yaradı ve cadı hâlâ hayatta. Ben de gizli kalan görücülük yeteniğini dışa vurarak, kendimi geliştirmemi sağladı.

Miss. Sullivan AL-avril-lavigne-5809706-100-100xMiss. Sullivan AL-avril-lavigne-5809705-100-100xMiss. Sullivan AL-avril-lavigne-5809707-100-100

' Grace Lucy'i tanımlamanız gerekirse.

Ah, inanın ben bile bunu yapamam. Bu tanımı en iyi yapabilecek büyücü, hayatımdan çıkmasaydı size yardım ederdi. Zorunda kaldığıma göre başka çare yok, anlatmaya başlamalıyım. İlk gençlik yıllarımda zekâm ve güzelliğimle dikkatle üstüme toplardım. Benden ufak büyücülerin ilgili çoğu zaman havalanmama neden olurdu. Ve de kıskanılmama. Ailemiz genlerinde var olan güzelliğin, bende ve kardeşim de doruk noktaya çıktığına inanırım. İnsanların dikkatlerini çelen bir diğer özelliğim dengesizliğim olurdu. Gün içinde on farklı ruh halimin gözlenmesi mümkündü. Şimdilerde azalsa da dengesiz olduğum su götürmez bir gerçektir. Açık sözlülüğüm zararlarına katlanmak zorunda kaldığım anlar fazladır. Aşk. Benim için çözülmesi imkansız bir bilmece. Kime, ne zaman, ne koşulda aşık olacağımı tahmin etmek benim için güç. Jacob'la yaşadığım aşk, bir anda ve umulmayan bir aşktı. Üç yıl boyunca günden güne artan aşkımız, doruk noktaya ulaşmışken son bulmasa şu an aynı soyadını taşımaya başlamıştık. Geçmişe bir sürgü çekip, beni anlatmaya devam edelim. Onlu yaşlarımı bitirdikten sonra dışarıdan fazla asil görünmeye başladım. İçimdeki eğlenceli ruh ise benliğini korumaktadır. Bunun katkısıyla kendimden ufaklar ilgimi üzerlerine toplamaya başladılar. Bir müdürenin bunu yapması ne kadar doğru bilinmez ancak; yedinci ve altıncı sınıftaki büyücülerin ilgisini üzerimde hissetmek hoşuma gidiyor. Arkadaş ilişkilerim oldukça güçlüdür. Müdüre olsam bile oturup sohbet etmekten zevk aldığım eski arkadaşlarım, yeni öğrencilerim var. Beni daha fazla yormayın, tanıdıkça anlamaya çalışın. En iyisi bu olacak.

Miss. Sullivan Avril-3-avril-lavigne-6443250-100-100xMiss. Sullivan Avril-3-avril-lavigne-6443246-100-100xMiss. Sullivan Avril-3-avril-lavigne-6443246-100-100

' Güzelliğimi Tarif Etmen Gerekirse.
Tarife gerek olduğunu düşünmesem de anlatmaktan çekinmeyeceğim. İlk sırayı saçlarıma veriyorum. Renkleri sabit değildir ama çoğu kez sarı olarak görürsünüz. Kızıl, siyah görebileceğiniz diğer renkler arasındadır. Uzunlukları da çoğu zaman sabittir. Bazı özel günlerde kısa olarak kullanabilir ancak çoğu zaman omuzları aşıp belime doğru uzanırlar. Diğer değişkenlikleri gibi, şeklide değişir. Düz ya da dalgalı olacağına hava durumuna göre karar veririm. Gözlerim, deniz mavisi olarak adlandırılır. Çoğu zaman içerdiklerini anlamı gizlerler ve mutluysam etrafa ışık saçarlar. Üzüldüğüm zamanlarda daha koyu bir maviye, hatta laciverte bürünürler. Açık tenli olduğum için onlu yaşlarımda yüzümde oluşan çiller kayboldular. Pürüzsüz suratım, kırmızı rujla bezenmiş dudaklarım güzelliğimi belirginleştirir. Fazla yürüyüş yapmanın verdiği bir zayıflık üzerime yerleşmişken, boyum normal seviyesini korumuştur. Okulda görev alana kadar giydiğim kıyafetlerimi, spor jeanler, uzun spor gömlekler ya da baskılı değişik tişörtler oluştururdu. Mugglelara fazlasıyla benzeyen giyim tarzımla aralarında dolaşmak her zaman kolay bir eylemdi. Okulun verdiği sorumlulukla rahat kıyafetlerimle buluşma günlerim sadece geceleri Yasak Orman'a yaptığım gezilerde gerçekleşiyor. Klasik cüppemin içine giydiğim renkli ve sıradışı kıyafetlerle güzelliğimi artırmaya çalışıyorum. Sanırım, başarılıyım.

Misafir
Misafir

Miss. Sullivan Empty
MesajKonu: Geri: Miss. Sullivan   Miss. Sullivan Icon_minitimeCuma Haz. 12, 2009 11:01 pm

Lejant

*Olumlu
*Nötr
*Olumsuz

*İki adet icon ve hakkımdaki görüşleriniz ya da kurgumuz.

----

Misafir
Misafir

Miss. Sullivan Empty
MesajKonu: Geri: Miss. Sullivan   Miss. Sullivan Icon_minitimeÇarş. Haz. 17, 2009 3:37 pm

İyi bir yere ekle... Seni severim...

Miss. Sullivan Lm1Miss. Sullivan 10

lejantıma beklerim
Misafir
Misafir

Miss. Sullivan Empty
MesajKonu: Geri: Miss. Sullivan   Miss. Sullivan Icon_minitimePerş. Haz. 18, 2009 7:15 pm

Lejantımdaki kurguya göre ayarlayabilirsin ya da yazdığın düşüncelerine bağlı birşeyler olabilir
Spoiler:
Misafir
Misafir

Miss. Sullivan Empty
MesajKonu: Geri: Miss. Sullivan   Miss. Sullivan Icon_minitimePtsi Haz. 29, 2009 6:34 pm

Canım lejantımdaki yerine göre ekleyebilirsin. İconları da oradan alıver.

Miss. Sullivan
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Miss. Lathie Sullivan